Kısa Özet Bilgiler

www.ozetbilgiler.com

Teknolojik gelişmelerin dolaşım sistemi üzerine olumlu olumsuz etkileri

Teknolojik gelişmelerin dolaşım sistemi üzerine olumlu olumsuz etkileri

Teknolojik gelişmelerin olumlu etkileri

Kalp yetmezliği. Kalp krizi. Tansiyon, kalp romatizması, damar sertliği, varis, damar tıkanıklığı bazı dolaşım sistemi hastalıklarıdır.

Dolaşım sistemimiz ile ilgili hastalıkların tedavisinde hızla ilerleyen teknolojik gelişmeler sayesinde çeşitli yöntem ve teknikler kullanılmaktadır. Bunlar arasında anjiyo, kalp pili, kalp nakli, baypas ameliyatı yer almaktadır.

Teknoloji tıp alanındada çok faydalı birşeydir. İnsanların hayatına olumlu etkiler sağlamaktadır. İnsanların hastalıkların daha çabuk bulunması için tıptaki teknolojik ürünlerden yararlanılmaktadır.

Teknolojik gelişmelerin olumsuz etkileri

Teknoloji ürünlerinin neredeyse tamamı elektrikle çalışmaktadır. Elektrikle çalışan her alet bir elektromanyetik alan oluşturur. İnsan beyninin de kendine ait bir elektromanyetik alanı vardır. Çünkü sinirler nöronlar aracılığıyla elektriksel uyarıları beynin çeşitli yerlerine ulaştırarak çalışırlar. Bu nedenle günlük hayatta kullandığımız her elektrikli cihaz mutlaka bizi olumsuz etkilerler.

Günlük yaşamımızda kullandığımız bluetooth cihazlar, kablosuz ürünler(modemler, fareler, klavyeler, oyun kumandaları vs.), televizyonlar, crt ve lcd monitörler gibi birçok alet oluşturdukları manyetik alan miktarlarına göre insan vücudunu ve kimyasını olumsuz etkilemektedir.

Kategori: Sağlık
 • Ozan

  oh be buldum sonuda çok sağolun :D

 • adile

  sonunda yoksa ödevimden – alırım

 • alex

  thank you : teşekkür ederim :)

 • irem

  ben özetleyerek yazdım örneğin ; ameliyat teknikleri olanağı fazlalaşmıştır. anjiyo,kalp pili,kalp nakli ve baypas bunlara örnektir (ilk iki paragrafın özeti ) :D

 • şevval

  çok sağ olun sonun da ödevi
  mi yapabilicem :D :)

 • eren

  ehh iyimişş :) neydek :)

Duzgun Turkce ile yazilmayan ve hakaret iceren yorumlar yayinlanmayacaktir,